👤

Oblicz pole o przyprostokątnych długościach 7cm i 12cm. Błagam niech ktoś pomoże

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = 0,5 · 7 · 12 = 42 [cm²]

Szczegółowe wyjaśnienie:

Pole trójkąta prostokątnego można policzyć mając dane długości przyprostokątnych ze wzoru:

P = 0,5ab ( gdzie: a, b - przyprostokątne)

P = 0,5 · 7 · 12 = 42 [cm²]

I wszystko jasne

Pozdrawiam