bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź:
[tex]a = 5 \\ d = 5 \sqrt{2} \\ pitagoras \\ {( \frac{5 \sqrt{2} }{2} )}^{2} + {h}^{2} = {5}^{2} \\ \frac{50}{4} + {h}^{2} = 25 \\ 50 + 4 {h}^{2} = 100 \\ 4 {h}^{2} = 50 \\ {h}^{2} = \frac{50}{4} \\ h = \frac{5 \sqrt{2} }{2} \\ objetosc \: ostroslupa \\ v = \frac{1}{3} pp \times h \\ v = \frac{1}{3} \times 25 \times \frac{5 \sqrt{2} }{2} = \frac{125 \sqrt{2} }{6} = \frac{125 \times 1.41}{6} = 29.375 {cm}^{3} = 29ml[/tex]