👤

Koło o promieniu 6cm ma obwod____ i pole____???? proszę o pomoc​

Odpowiedź :

r=6cm

Obw=2πr

Obw=2*3.14*6cm=37.68cm

P=πr²

P=3.14*(6cm)²=113.04cm²

Koło o promieniu 6cm ma obwód 37.68cm i pole 113.04cm²

Obw koła

[tex]l=2\pi r \\l=2\pi *6\\l=12\pi \\l=3,14*12=37,68cm[/tex]

Pole koła

[tex]P=\pi r^{2} \\P=\pi * (6cm)^{2} \\P=36\pi \\P=3,14*36\\P=113,04cm^{2}[/tex]