👤

Podniesiono cenę o 15% i towar kosztuje 29,67 zł. Ile kosztował towar przed podwyżką? NA JUTRO ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100% + 15% = 115%

115% - 29,67

100% - x

x = 100*29,67 / 115

x = 25,8

Towar przed podwyżką kosztował 25,8 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

25.80zł - - >tyle kosztował towar przed podwyżką

Szczegółowe wyjaśnienie:

29,67 :115%= 25,80 zł

25.80 x 115%=29.67zł