👤

oblicz energię kinetyczna samochodu o masie 1 t jeśli porusza się z prędkością 6 m/s​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Energia kinetyczna samochodu z zadania równa jest 18 kJ

Wyjaśnienie:

Dane:

[tex]m=1\;[t]=1000\;[kg]\\v=6\;\left[\dfrac{m}{s}\right][/tex]

Szukane:

[tex]E_K=\dfrac{m\cdot v^2}{2}\\E_K=\dfrac{1000\cdot 6^2}{2}=18000\;[J]=18\;[kJ][/tex]