👤

na planie 1:10000 odleglosc miedzy dwoma budynkami wynosi 5 cm. W jakim czasie pokona tę drogę pieszy idący ze średnią prędkością 6 km/h?
A. 6 min
B. 5 min
C. 6,5 min
D. 5,5 min


Odpowiedź :

Odpowiedź:

B.5min

Szczegółowe wyjaśnienie;

droga=5cm*10000=50000cm=500m=0,5km

czas=0,5km:6km/h=[tex]\frac{1}{12}[/tex]h=5min.