👤

Zadanie 9. Jeden kilogram cukierków czekoladowych kosztuje 26 zł 50 gr. lle zapła- cisz za 30 dag tych cukierków? B. 7,85 zł A. 7,95 zł C. 8,83 zł D. 8,55 zł

daje naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

A.7,95zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

10 dag= 26zł 50gr/10=2zł 65gr

30dag=2zł 65gr* 3=7zł 95gr

1kg -> 26,50

300 g -> x

x = 26,5• 300/ 1000 = 7,95 zł

On Studier: Inne Pytanie