👤

Jaka masę ma ciało które spadając z wysokości 10m oddało 2,4kJ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wypisujemy nasze dane i zamieniamy na odpowiednie jednostki:

[tex]h=10m[/tex]

[tex]E_p=2,4kJ=2400J[/tex]

[tex]g=10m/s^2[/tex] - przyspieszenie ziemskie

Szukane:

[tex]m=?[/tex]

Wzór na energię potencjalną to:

[tex]E_p=mgh[/tex] - przekształcamy tak, aby uzyskać wzór na masę:

[tex]E_p=mgh | : gh\\m = \frac{E_p}{gh}[/tex]

Podstawiamy nasze dane do otrzymanego wzoru:

[tex]m = \frac{2400}{10*10} = \frac{2400}{100} = 24kg[/tex]

W razie pytań pisz kom :D