Odpowiedź :
Odpowiedź:
[tex]d=2*a*sin\frac{\alpha }{2} \\f=2*a*cos\frac{\alpha }{2} \\\\[/tex]
czyli
[tex]d=2*4*sin\frac{40}{2}=2,7cm[/tex]
[tex]f=2*4*cos\frac{40}{2} =7,5cm[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
[tex]d=2*a*sin\frac{\alpha }{2} \\f=2*a*cos\frac{\alpha }{2} \\\\[/tex]
czyli
[tex]d=2*4*sin\frac{40}{2}=2,7cm[/tex]
[tex]f=2*4*cos\frac{40}{2} =7,5cm[/tex]
Szczegółowe wyjaśnienie: