👤

1 kg pomidorów kosztuje 3,20 zł Ile zapłacę za 3 kg i 60 g tych pomidorów na dziś teraz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3.20*3=9.60 (wyliczam 3 kilogramy.)

3.20:10=0.32 (wyliczam 10 gram)

0.32*6=1.92 (wyliczam 60 gram.)

9.60+1.92=11.52(dodaje wyliczone 3 kg i wyliczone 60 gram.)

odp: zapłacę 11.52 zł za 3 kilogramy i 60 gram pomidorow.

Odpowiedź:

1kg-3.20zl

3.60kg-x

x=3.20•3.60

x=11.52zl

odp: Za 3.60 kg pomidorow zaplacimy 11.52zl

Szczegółowe wyjaśnienie:

powinno być ok