👤

Oblicz energię pobieraną przez grzałkę o mocy 2500 W w czasie 25 s pracy
Proszę szybko!! Daje najjjj


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\P = 2 \ 500 \ W\\t = 25 \ s\\Szukane:\\E_{el} = W\\\\Rozwiazanie\\\\P = \frac{W}{t} \ \ \ |\cdot t\\\\W = P\cdot t\\\\W = 2500 \ W\cdot 25 \ s\\\\\boxed{W = 62 \ 500 \ J = 62,5 \ kJ}\\\\(1 \ kJ = 1000 \ J)[/tex]