👤

25. Na przewodnik z pradem o dlugosci 80cm, umieszczony prostopadle do linii pola magnetycznego o indukcji 0,5T dziala sila 4N. Natczenie pradu w przewodniku jest równe:​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

L=80cm = 0,8m

B = 0,5 T

F = 4N

----------------------

I = ?

F = B*I*L

I = F/(B*L) = 4N/(0,5T*0,8m) = 4/0,4 A = 10 A

Odp: I = 10 A

On Studier: Inne Pytanie