👤

3 zadania z fizyki 1 liceum!!!!!! na jutro!!!!!

1. Jak zmieni sie energia potencjalna o masie 2kg jezeli podniesiemy je z wysokosci 3m na wysokosc 6m

2. Oblicz energie kinetyczna ciała o masie 500 g jezeli porusza sie z predkoscia 2m/s

3. Oblicz predkosc ciala o masie 20kg jezeli jego energia kinetyczna wynosi 20KJ


Odpowiedź :

1.

Ep1=mgh1=60J

Ep2=mgh2=120J

∆E=Ep2-Ep1=60J

2. Ek=(m*v^2)/2=1J

3. v=√(2Ek/m)=20√5 m/s