👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu otrzymanego przez rozpuszczenie 20 g cukru w 180 g wody​

Odpowiedź :

Dane:

ms=20 g

mr=20 g+180 g=200 g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=20g*100%/200g

Cp=10%