👤

Pan Kowalski dojeżdża codziennie do pracy swoim samochodem, pokonując 25 kilometrów w każdą stronę. Jego samochód spala 7 litrów benzyny na 100 km. Jeden litr benzyny kosztuje 4,85 zł. W sierpniu pan Kowalski był w pracy 22 razy. Ile pieniędzy wydał pan Kowalski na dojazdy do pracy i powrotem w sierpniu? prosze o szybką odpowiedź

Odpowiedź :

Odpowiedź:

S = 22* 25 km * 2 = 1 100 km

1 100 km : 100 = 11

11 * 7 l * 4,85 zł / l = 373,45 zł

==============================

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

373,45

mam nadzieję że pomogłam