👤

drugj 6. a) Jeden z boków prostokąta ma długość 9 cm, a bok jest o 2 cm dłuższy. Oblicz pole tego prostokąta. b) Jeden z boków prostokąta ma 36 cm, a drugi jest dwa razy krótszy. Jakie jest pole tego prostokąta?​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

Podpunkt a

Pierwszy bok - 9cm

Drugi bok - 9cm+2cm=11cm

[tex]p = 9 \times 11 = 99 {cm}^{2} [/tex]

Podpunkt b

Pierwszy bok - 36cm

Drugi bok - 36cm:2=18cm

[tex]p = 36 \times 18 = 648 {cm}^{2} [/tex]

W razie pytań pisz śmiało,

Venty

On Studier: Inne Pytanie