Odpowiedź :
Odpowiedź:
2r= srednica= 12 cm
r= promień= 6 cm
Pc = 4 πr²=4π*6²=144πcm ²
V = 4/3 π * r³= 4/3 π *6³= 288π cm³
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
2r= srednica= 12 cm
r= promień= 6 cm
Pc = 4 πr²=4π*6²=144πcm ²
V = 4/3 π * r³= 4/3 π *6³= 288π cm³
Szczegółowe wyjaśnienie: