9. oblicz moc ładowarki do akumulatora, dającej napięcie 12V i prąd o natężeniu 3A
Proszę o te 3zadanka

Odpowiedź:
7. A C E
U = I*R = 2A*1Ω = 2V
I = U/R = 2V/0,5Ω = 4A - gdy opór połowę mniejszy
8. B C E
9.
U = 12V
I = 3 A
---------------------
P ?
P = U*I = 12V * 3A = 36 W
P =36 W