👤

ddokladne obliczenia i odpowiedzi, wyjaśnienie musi byc do tego (zad w załączniku)​

Ddokladne Obliczenia I Odpowiedzi Wyjaśnienie Musi Byc Do Tego Zad W Załączniku class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

4•18,60+2•21zł

(74,4+42)/6=19,4zł

Odp. 1kg mieszanki kosztuje 19,4zł

4kg 1 mieszanki- 18,60
2kg 2 mieszanki-21
18,60:4=4,65
21:2=10,5
4,65- 1 kg 1 mieszanki
10,5-1kg 2 mieszanki
0,5 kg =4,65÷2= 2,325
0,5 kg= 2,325:2=5,25
2,325+5,25=7,57
Odp. 1 kg kosztuje 7,57zł