👤

Ola kupiła 7 kajzerek, 3 drożdżówki, 1 chleb i zapłaciła 16 zł. Wojtek kupił 10 kaj- zerek, 4 drożdżówki, 1 chleb i zapłacił 20 zł. Ile złotych zapłacił Adrian, który kupił 1 kajzerkę, 1 drożdżówkę i 1 chleb? Zapisz obliczenia.
potrzepuje na teraz proszę!!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Adrian zapłaci 8 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Za trzy zestawy Oli:

21 kajzerek + 9 drożdżówek + 3 chleby zpałacimy 3·16=48 zł.

Za dwa zestawy Wojtka:

20 kajzerek + 8 drożdżówek + 2 chleby zapłacimy 2·20=40 zł.

Jeżeli od trzech zestawów Oli odejmieny dwa zestawy Wojtka to otrzymamy:

1 kajzerka + 1 drożdżówka + 1 chleb za który zapłacimy 48-40=8 zł. To szukany zestaw Adriana.