👤

1. Ile gramów cukru potrzeba do przygotowania 200g roztworu o stężeniu 10%?
2. Jakie jest stężenie procentowe roztworu, gdzie rozpuszczone jest 30 gramów substancji w 120 gramach wody?
prosze potrzebuje na jutro!!!
daje naj


Odpowiedź :

zadanie w załączniku
Zobacz obrazek ZOFI88

Zadanie 1

Dane:

mr=200 g

Cp=10%

Szukane:

ms=?

ms=Cp*mr/100%

Obliczenia:

ms=10%*200g/100%

ms=20 g

Zadanie 2

Dane:

ms=30 g

mr=120g+30g=150g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=30g*100%/150g

Cp=20%

On Studier: Inne Pytanie