Do przygotowania roztworu cukru o stężeniu 3% użyto 194 dag wody. Ile użyto cukru ?

Odpowiedź:
Cp= ms/mr*100%
mr (x gramów cukru)= 3%*194dag +xg /100%
x= 5,82dag + 0,03x
0,97x= 5,82dag
x= 6dag cukru
Szczegółowe wyjaśnienie: