👤

Mrówka, która waży 6mg potrafi unieść przedmiot ważący 50mg. Jaki ciężar mógłby podnieść mężczyzna ważący 70kg, gdyby był tak silny jak mrówka, a siła ta byłaby wprost proporcjonalna do masy ciała?.

Odpowiedź :

583 1/3 kg
50/6 * 70 kg = 583 1/3 kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

6mg/50mg = 12

70kg * 12 = 840kg

Mezczyzna wazacy 70 kg moglby podniesc ciezar 840 kg.

Szczegółowe wyjaśnienie: