👤

Jaką energię pobrał reflektor motocykla, przez który w ciągu godziny płynął prąd o natężeniu 4A? Napięcie instalacji elektrycznej w motocyklu wynosi 6V.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I = 4 A

t = 0,5h = 30 min = 30*60s = 1800 s

U = 6 V

---------------------------------------------------------

W = ?

Q = I*t

W = Q*U = I*t*U = 4A*1800s*6V = 43 200 J = 43,2 kJ

W = 43,2 kJ