👤

Zadanie 16. (0-2) Cenę pewnego laptopa obniżono o 100 zł, a następnie - jeszcze o 20%. Po obu obniżkach laptop kosztuje 2800 zł. Jaka była początkowa cena tego laptopa? Zapisz obliczenia.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Procenty zamieniam na ułamek setny.

(1 - 0,2)*(x - 100) = 2800

0,8(x - 100) = 2800

x - 100 = 3500

x = 3600

Odp. Początkowa cena laptopa wynosiła 3600 zł.