Odpowiedź:
zad. 1:
Myślę że chodzi o II zasadę dynamiki Newtona.
Wzór na przyspieszenie:
a = Fw/m
a = 120 N/4 kg
a = 120 kg x m/s2 /4 kg
kilogramy się skracają, zostaje 120 m/s2 / 4 i to jest 30 m/s2
Zad.2:
Wzór na siłę to F = m * a więc podstawiamy:
F = 0,5 kg * 6 m/s2 = 3 N
Wyjaśnienie:
1 N to inaczej 1 kg * m/s2, więc dlatego w zad.1 tak wychodzi.