👤

1.Krawcowa szyje ubrania dzieciece. Z 26m materialu uszyla 40 spódniczek. Miala tez 42m ozdobnej
tasmy, która chciala ozdobic spódniczki, okazalo sie jednak, ze zabraknie jej tasmy na piec
spódniczek.
a) lle cm materiatu, a ile centymetrów ozdobnej tasmy krawcowa zuzyla na jedna spódniczke?
b) lle cm ozdobnej tasmy powinna dokupic, zeby wszystkie spódniczki byly obszyte?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

26m = 2600cm

2600 / 40 = 65 cm na jedną spódniczkę (materiał)

4200 m / 35 = 120 cm na jedną spódniczkę (tasiemka)

b) 120 x 5 = 600 cm tasiemki powinna dokupić