Odpowiedź:
Hasło : Leopold Infeld - polski fizyk, współpracownik A. Einsteina, zajmował się teorią względności , klasyczną elektrodynamiką.
Wyjaśnienie:
[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}[/tex]
1. [tex]E_k=\frac{1kg*(3\frac{m}{s})^2 }{2}=4,5J[/tex] → [tex]I[/tex]
[tex]2.E_k=\frac{2kg*(2\frac{m}{s})^2 }{2}=4J[/tex] → [tex]N[/tex]
[tex]3.E_k=\frac{1kg*(5\frac{m}{s})^2 }{2}=12,5J[/tex] → [tex]F[/tex]
[tex]4.E_k=\frac{4kg*(3\frac{m}{s})^2 }{2}=18J[/tex] → E
[tex]5.E_k=\frac{4kg*(6\frac{m}{s})^2 }{2}=72J[/tex] → [tex]L[/tex]
[tex]6. E_k=\frac{5kg*(8\frac{m}{s})^2 }{2}=160J[/tex] → D