👤

Działka Pana Jana o wymiarach 35 m x 44 m. Pan Jan zaplanowal ogrodzenie dzialki siatka, pozostawiajac miejsce o szerokosci 11 m na zamontowanie bramy wjazdowej. Siatka ogrodzeniowa, którą wybrał Pan Jan , sprzedawana jest w rolkach po 13 m bieżących siatki na kazdej rolce. Jedna rolka tej siatki kosztuje 96 zl. Oblicz ile zapłaci pan Jan za siatke potrzebną na ogrodzenie dzialki zgodnie z planem.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a=35 m

b=44 m

O= 2a+2b

O=2*35+2*44=70+88=158 m

158-11=147 m--- siatki

147:13=11,3 m----> czyli 12 rolek

12*96=1152 zł---- tyle będzie kosztować siatka

Odpowiedź:Rozwiązanie w załączniku

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek MKAKRHKOC

On Studier: Inne Pytanie