Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Dane:
[tex]t=2min=\frac{2}{60}h=\frac{1}{30}h[/tex]
[tex]P=2100W=2,1kW[/tex]
[tex]k=65groszy=0,65zl[/tex]
Szukane: [tex]k\to365dni[/tex] → koszt w ciągu roku
Należy obliczyć jaką pracę wykona prąd elektryczny ogrzewając wodę.
Skorzystamy z wzoru na moc, obliczamy pracę w czasie [tex]\frac{1}{30}h[/tex]:
[tex]P=\frac{W}{t}/*t[/tex]
[tex]W=P*t[/tex]
[tex]W=2,1kW*\frac{1}{3}h=0,7kWh[/tex]
Praca w ciągu roku:
[tex]W=0,7kWh*365=255,5kWh[/tex]
Roczny koszt:
[tex]k=255,5*0,65zl=166,075zl\approx166zl[/tex]