👤

Jaką pracę wykona gaz popychając tłok w cylindrze silnika spalinowego podczas jednego suwu, jeżeli powierzchnia tłoka wynosi 0,5 dm2, długość suwu 10cm, a średnie ciśnienie gazu 100 Pa?
Potrzebuje aby wszystko bylo dokladnie rozpisane. dane, szukane, wzor i obliczenia


Odpowiedź :

Dane:

S = 0,5 dm² = 0,005 m²

s = 10 cm = 0,1 m

p = 100 Pa = 100 N/m²

Szukane:

W = ?

Rozwiązanie

W = F · s

       p = F/S   I·S

       F = p · S

W = p · S · s = 100N/m² · 0,005m² · 0,1m = 0,05 N · m

W = 0,05 J

Odp.Gaz wykona pracę 0,05 J (dżula).

On Studier: Inne Pytanie