Odpowiedź :
Odpowiedź:
Za 12 zł można kupić 1,875 kg winogron
Szczegółowe wyjaśnienie:
Aby to obliczyć, musimy posiadaną kwotę 12 złotych podzielić przez cenę za jeden kilogram, tu: 6,40 zł
12 : 6,40 = 120 : 64
W załączniku dzielenie sposobem pisemnym
