👤

Za jednego paczka i dwa soczki Bartek zapłacił 5 zł 40gr. Jakby kupił dwa paczki i jeden soczek zapłaciłby o 30 gr więcej. Ile kosztował jeden pączek, a ile jeden soczek??? ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

p+2s=5.4

2p+s=5.7

s=5.7-2p

p+11.4-4p=5.4

-3p=-6

p=2

s=1.7

Odpowiedź:

pączek -2 zł, sok- 1,70 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

p+2s=5,40/*(-2)

2p+s=5,70

-2p-4s=-10,80

2p+s=5,70

+

-3s= -5,10/:(-3)

s=1,70 zł

p+2*1,70=5,40

p+3,40=5,40

p=2zł