👤

W trapezie jedna podstawa i wysokość są równe i mają po 5 cm druga podstawa jest od niej 3 razy dłuższa Oblicz pole tego trapezu​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a - dłuższa podstawa = 3 * 5 cm = 15 cm

b - krótsza podstawa = 5 cm

h - wysokość trapezu = 5 cm

P - pole trapezu = 1/2 * (a+b) * h = 1/2 * ( 15 + 5) cm * 5cm =

= 1/2 * 20 cm * 5 cm = 10 cm * 5 cm = 50 cm²