Odpowiedź :
METANOL
64u 88 u
2CH3OH+3O2--->2CO2+4H2O
10g xg
64u---88u
10g---xg
x=13,75 g CO2
ETANOL
46u 88u
C2H5OH+3O2--->2CO2+3H2O
10g xg
46u---88u
10g---xg
x=19,13 g CO2
GLICERYNA
184u 264u
2C3H5(OH)3+7O2--->6CO2+8H2O
10g xg
184u---264u
10g---xg
x=14,35 g
Odp: Najwięcej tlenku węgla(IV) powstanie w reakcji spalania etanolu