👤

O ile minut krócej będzie trwał przejazd trasą długości 10 km z prędkością 120 km na godzinę.

Odpowiedź :

120 km - 60min
10km - X min
x = 600/120 = 5 min

Odpowiedź:

s = vt

t = s/v

tutaj

s = 10km

v = 120km/h

t = 10km : 100km/h = 10/100h = 1/10h = 1/10 * 60min = 6min

Szczegółowe wyjaśnienie: