👤

Piotr posiada kartę stałego klienta, która uprawnia do zakupu książek z 5-procentową zniżką. Kupił książkę, wykorzystując zniżkę, i zapłacił 45,60 zł. Ile kosztowała ta książka przed zniżką? Zapisz obliczenia.​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

100%-5%=95%[x]

45,60=0,95x  /19

2,4=0,5x  

x=48

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie