Odpowiedź :
Odpowiedź:
Moc tego urządzenia P = 1 400 W.
Wyjaśnienie:
Moc jest wielkością liczbową, którą określa stosunek pracy do czasu, w jakim ta praca została wykonana.
[tex]P = \frac{W}{t}[/tex]
gdzie:
P - moc urządzenia (ciała),
W - praca wykonana przez to urządzenie (ciało),
t - czas, w jakim ta praca została wykonana.
Jednostką mocy w układzie SI jest wat (1 W).
[tex]Dane:\\F = 700 \ N\\v = 2\frac{m}{s}\\Szukane:\\P = ?\\\\Rozwiazanie\\\\P = \frac{W}{t}= \frac{F\cdot s}{t} = F\cdot v\\\\P = F\cdot v\\\\P = 700 \ N\cdot2\frac{m}{s}\\\\\boxed{P = 1 \ 400 \ W = 1,4 \ kW}[/tex]