👤

przez grzejnik elektryczny przepłynął ładunek elektryczny o wartości 300 c w 5 minut oblicz natężenie prądu Elektrycznego płynącego przez ten grzejnik​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

q=300C

t=5min=300s

q=I*t

I=q/t=300C/300s=1A  [C/s=A*s/s=A]

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie