👤

5 (uczniowie mieli za zadanie przygotować następujące roztwory: A. 300 g roztworu cukru w wodzie o steżeniu 10%, B. 50 g roztworu manganianu(VII) potasu w wodzie o stężeniu 1% C. 100 cm³ roztworu jodu w etanolu o stężeniu: 3%. a) Uzupełnij tabelę informacjami dotyczącymi wymienionych roztworów. Przyjmij, ze gestość wody dody = 1 gestość etanolu detanola = 0,78 a gestość 3-procentowego B, roztworu jodu w etanolu dotworu bodu = 0,8 Roztwór Masa substancji rozpuszczonej.g Objętośc rozpuszczalnika, cm Steiente procentowe roztworu, A. 10 B. 1 C. 3​