Odpowiedź :
Odpowiedź:
o ile dobrze rozumiem to mamy 3 boki które są kwadratami o długości boku 5cm.
aby obliczyc powierzchnie jednego boku to musimy obliczyc 5*5 = 25
skoro mamy 3 boki to musimy pomnożyć 25 * 3 = 75
czyli Pb = 75 cm kwadratowych (do 2 potęgi)
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
pPole
Szczegółowe wyjaśnienie:
kwadratu = a * a
a=5 cm
P=5 cm * 5cm= 25 cm^2
Skoro w podstawie jest trójkąt, to mamy 3 ściany b bocznebocznbbocznbboczneboczne.oczneeboczne.boczne.
Czyli pole powierzchni bocznej = 3 * 25 cm cm^2 = 75 cm^2w+ cmcmccmcmcccmcmccmccm mccmccmcmccmccmcmccmcmcccmcmccmcmccmccmcmccmccmcccmcmccmcmccmcmmcmmmmcmcmcccmcmccmcmccmcmmcmmmmcm