👤

jakie przyśpieszenie nada ciału o masie o,5 g siła o wartości 4N

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m = 0,5 g = 0,0005 kg

F = 4 N

----------------------------------------

a ?

F = m*a

a = F/m = 4N/0,0005kg = 8 000 m/s²

a = 8 km/s²