Odpowiedź :
Odpowiedź:
Siła wynosi 3000 N
Wyjaśnienie:
Dane Szukane
m = 15kg F = ?
v = 10 [tex]\frac{m}{s}[/tex]
r = 0,5m
[tex]F = \frac{m*v^{2} }{r}[/tex] = [tex]\frac{15 kg *(10\frac{m}{s} )^{2} }{0,5 m}[/tex] = 3000 N
Odpowiedź:
Siła wynosi 3000 N
Wyjaśnienie:
Dane Szukane
m = 15kg F = ?
v = 10 [tex]\frac{m}{s}[/tex]
r = 0,5m
[tex]F = \frac{m*v^{2} }{r}[/tex] = [tex]\frac{15 kg *(10\frac{m}{s} )^{2} }{0,5 m}[/tex] = 3000 N