Odpowiedź :
x - ilość solanki 5%
0,05 x - ilość soli w solance 5%
10kg - odparowana woda
x - 10 - ilosc solanki
0,06(x-10) = 0,05x (ilość soli się nie zmienia więc możemy zapisać taką 0,06x -0,6 =0,05x równość)
0,01x = 0,6
x = 60(kg) - ilosc solanki 6%