👤

Kulka naelktryzowana ładunkiem 2mC rozładowana została przez przeskok iskry w czasie 0,1 ms. Jakie średnie natężenie prądu było podczas rozładowania? Wynik podaj w amperach.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Q = 2 mC = 0,002 C

t = 0,1 ms = 0,0001 s

-------------------------------------

I ?

Q = I*t

I = Q/t = 0,002C/0,0001s = 20 A

I = 20 A