👤

turysta przebył 18km w ciągu 6godzin . Podaj jego średnią prędkość

Odpowiedź :

V śr = V/t
18: 6=3
Odp średnia prędkość wynosi 3km/b

wzór z którego będę korzystać

V = S / T

V = prędkość

s = przebyta droga

t = czas

s = 18 km

t = 6 h

18/6 = 3 km na godzinę

/ = znak dzielenia

On Studier: Inne Pytanie