Odpowiedź :
Odpowiedź:
2CH3OH + 3O2--> 2CO2 + 4H2O
masa cząsteczkowa O2= 2*16u=32u
zużyto 3O2 to jest 3*32g=96g tlenu
odp: Do całkowitego spalania metanolu zużyto 96g tlenu
Odpowiedź:
2CH3OH + 3O2--> 2CO2 + 4H2O
masa cząsteczkowa O2= 2*16u=32u
zużyto 3O2 to jest 3*32g=96g tlenu
odp: Do całkowitego spalania metanolu zużyto 96g tlenu