👤

Oblicz masę wody, w której należy rozpuścić 20 g chlorku sodu, aby otrzymać roztwór o stężeniu 5%.

Odpowiedź :

20g---5%

xg---100 %

x=400 g

mH2O=mr-ms

mH2O=400g-20 g

mH2O=380 g