Odpowiedź :
Masa C₂H₄(OH)₂ = 62u
Masa O₂ w tej cząsteczce = 32u
62u - 100%
32u - x
x = 50%
A w załączniku podany wzór półstrukturalny butano-2,3-diolu.

Masa C₂H₄(OH)₂ = 62u
Masa O₂ w tej cząsteczce = 32u
62u - 100%
32u - x
x = 50%
A w załączniku podany wzór półstrukturalny butano-2,3-diolu.