👤

Kopnięta piłka uzyskała prędkość 6 m/s. Oblicz energię kinetyczną tej piłki, przyjmując, że jej masa wynosi 1 kg.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

D:

v=6m/s

m=1kg

SZ:

Ek=?

Ek=mv2/2

Ek=1kg*36/2

Ek=18J

Wyjaśnienie: